Wypełnij formularz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Finansowa Centrum Oddłużeń Sp. z o.o.

Co może ochronić przedsiębiorcę przed upadłością gospodarczą i wynikającymi z niej konsekwencjami? Restrukturyzacja, czyli zaplanowany i strategiczny proces, którego celem jest uniknięcie ogłoszenia upadłości dłużnika przez umożliwienie mu restrukturyzacji zadłużenia w drodze zawarcia układu z wierzycielami.

Nasza Kancelaria już na wstępie współpracy dokonuje szczegółowej analizy kondycji finansowo-prawnej przedsiębiorstwa pod kątem restrukturyzacji, na którą składają się:

  • Aktualne umowy finansowe, w szczególności pożyczki, kredyty i leasingi;
  • Umowy z kontrahentami;
  • Aktualnie zawarte ugody oraz porozumienia;
  • Całość dokumentacji księgowej firmy.

 

Główne zalety restrukturyzacji dla upadającego przedsiębiorcy to częściowe umorzenie zobowiązań – zgodnie z planem restrukturyzacji, możliwość uniknięcia odpowiedzialności członków zarządu za zobowiązania spółki z o.o. czy korzystne mechanizmy pozwalające na rozłożenie zobowiązania na raty.

Od stycznia do czerwca 2021 r. do sądów w całej Polsce wpłynęło łącznie aż 1,3 tys. spraw restrukturyzacyjnych. W analogicznym okresie ubiegłego roku było ich 654, a dwa lata wcześniej – 773. Z danych resortu sprawiedliwości wynika również, że w tym roku samych uproszczonych postępowań restrukturyzacyjnych było 814. Prawie połowa uproszczonych postępowań kończy się przyjęciem układu przez wierzycieli, co stanowczo przyspiesza proces wyjścia z kryzysu i dalszy rozwój przedsiębiorstwa.

Orły 2020
Laur zaufania
Firma Godna Zaufania
Orły 2019
Orły prawa
Znajdź nas na
Znajdź nas na
messager