Wypełnij formularz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Finansowa Centrum Oddłużeń Sp. z o.o.

Zawieranie ugód z wierzycielami nie zawsze jest korzystne. Często wierzyciele, których należności są na skraju przedawnienia występują do dłużników z propozycją ugodową. Zależy im na tzw. uznaniu długu, które przerywa bieg przedawnienia.

Zawieranie ugód z wierzycielami jest bardziej popularne w postępowaniu restrukturyzacyjnym niż w upadłości konsumenckiej. W postępowaniach restrukturyzacyjnych zawierane są tzw. układy – swoiste porozumienia pomiędzy dłużnikiem a wierzycielami, które – o ile spełnia wymogi prawne – są zatwierdzane przez sąd.

Zawsze warto rozważyć również złożenie wniosku o układ konsumencki – postępowanie układowe jest bowiem dostępne nie tylko dla przedsiębiorców. Co istotne, taka zbiorcza ugoda często pozwala uchronić majątek przed spieniężeniem!

Orły 2020
Laur zaufania
Firma Godna Zaufania
Orły 2019
Orły prawa
Znajdź nas na
Znajdź nas na
messager