Pożyczka przez Internet lub przez telefon - czy to dobry pomysł?

Pożyczka przez Internet lub przez telefon - czy to dobry pomysł?

Żeby zwiększyć bezpieczeństwo swoich klientów, większość banków stosuje metodę podwójnego zabezpieczania operacji kredytowych. Polega to na telefonicznej weryfikacji tożsamości kredytobiorcy.

Niestety każdy medal ma dwie strony.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na pożyczkę przez Internet na konto bez dodatkowych zaświadczeń, musimy być świadomi wielu zagrożeń. Otóż, na rynku finansowym istnieje wiele firm, które tylko przypisują sobie “łatkę” legalnych. Na szczęście, przy odrobinie rozsądku możemy znaleźć ich samodzielnie. Wystarczy, że zweryfikujemy wiarygodność instytucji, sprawdzając ją w bazie KRS, KNF lub ZFP, do których mamy bezpłatny dostęp. Taka szybka weryfikacja zdecydowanie ułatwi nam podjęcie decyzji przy wyborze pożyczkodawcy.

Minusy chwilówek pozabankowych przez telefon:

  • tego typu pożyczka nie może być Twoją pierwszą – zazwyczaj o pożyczkę przez telefon możesz ubiegać się tylko wtedy, gdy jest to Twój kolejny wniosek lub jeśli zweryfikowałeś swój profil online,
  • godziny pracy infolinii – konsultanci, którzy przeprowadzają Cię przez proces udzielenia pożyczek telefonicznych, pracują zazwyczaj tylko w dni robocze, w wyznaczonych godzinach. O pożyczki nie możesz wnioskować w weekend,
  • mniejsza liczba ofert – pożyczki na telefon to oferta wielu, ale nie wszystkich firm pożyczkowych. Dlatego musisz przygotować się na sytuację, w której do wyboru będziesz miał mniejszą liczbę ofert niż np. online.

Jeżeli ze zdalnej pożyczki korzystasz w ramach oferty znanej firmy pożyczkowej, mogącej pochwalić się dużym rynkowym doświadczeniem, nie masz powodów do obaw. Działalność tych instytucji jest bowiem prawnie kontrolowana. Jedyne ryzyko, jakie niosą ze sobą pożyczki przez telefon lub internet to możliwe nieporozumienia dotyczące warunków umowy, gdyż ta zwykle podpisywana jest naprędce, bez dokładnego zapoznania się z jej treścią.

Bardziej ryzykowne może się okazać korzystanie z pożyczek przez telefon w mało znanych firmach, o których działalności próżno szukać opinii.

Ryzyko oszustwa kredytowego przez Internet jest zatem na tym samym poziomie, co w przypadku tradycyjnego uzyskiwania kredytu, gdyż także w tradycyjnych metodach sprawdzania tożsamości na podstawie dowodu osobistego zdarzały się incydenty podszywania się pod daną osobę.

Niektórzy twierdzą nawet, iż korzystanie z tego typu usług jest bezpieczniejsze niż chodzenie do oddziału banku i wychodzenie z niego z torbą pieniędzy.

Kontakt

Pozostaw swoje dane w formularzu, a nasi specjaliści oddzwonią do Ciebie w ciągu 30 minut*.

*Kontakt zwrotny w ciągu 30 minut obowiązuje w godzinach otwarcia biura (08:00 – 17:00 PN-PT)

    Wybierz rodzaj konsultacji: