Koronawirus a prowadzenie restauracji i hotelu

Koronawirus a prowadzenie restauracji i hotelu

OGRANICZENIE DZIAŁALNOŚCI RESTAURACJI

Jedną z branż najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa jest branża gastronomiczna i hotelowa. Od soboty 14 marca w naszym kraju zamknięte są wszystkie restauracje, puby i bary. Otwarte mogą być tylko te lokale, które przygotowują posiłki na wynos, ale w żadnym z nich nie można zjeść „na miejscu”.

„Kup voucher teraz, a wykorzystasz go po ponownym otwarciu restauracji. Dzięki temu Ty zyskasz, a my przetrwamy ten trudny dla wszystkich czas”- tak restauracje zachęcają klientów. Bony to nowa inicjatywa, która ma być kołem ratunkowym dla wielu biznesów.

Sieć Sfinks Polska szacuje, że przychody za dni 14-15 marca (sobota i niedziela) spadły o ok. 90 proc. w porównaniu do poprzedniego weekendu.

OGRANICZENIE DZIAŁALNOŚCI HOTELI

Również hotele i inne miejsca noclegowe (działające na zasadzie wynajmu krótkoterminowego) zostają zamknięte. Mogą one funkcjonować tylko i wyłącznie wtedy, gdy przebywają w nich osoby w kwarantannie lub izolacji, a także gdy przebywa w nich personel medyczny.

Goście, którzy przebywają w tych obiektach w momencie wejścia w życie nowych przepisów, muszą się wykwaterować do czwartku, 2 kwietnia 2020 roku.

Nie dotyczy to jednak osób, które są w delegacji i korzystają z usług noclegowych w ramach wykonywania obowiązków służbowych. Dla tych osób hotele pozostają otwarte.

Oznacza to, że i hotele – które nie mogą w żaden sposób pracować, nie mając gości – odczują wkrótce dotkliwie skutki pandemii.

Kontakt

Pozostaw swoje dane w formularzu, a nasi specjaliści oddzwonią do Ciebie w ciągu 30 minut*.

*Kontakt zwrotny w ciągu 30 minut obowiązuje w godzinach otwarcia biura (08:00 – 17:00 PN-PT)

    Wybierz rodzaj konsultacji: