Koniec z komornikiem

Egzekucja komornicza jest jednym z najgorszych koszmarów każdego dłużnika. W wielu przypadkach praktyki komornika bywają skrajnie uciążliwe, nie bez znaczenia jest także czynnik psychologiczny, związany z samym faktem egzekucji.

Często jednak okazuje się, że strach ma wielkie oczy, a nasze wyobrażenie procesu egzekucyjnego jest straszniejsze niż on sam. Faktem jest, że komornicy w swojej pracy, często balansują na granicy prawa oraz swoich uprawnień, nierzadko także, wykorzystując niewiedzę dłużników. Jednak w postępowaniu tym, nie jesteśmy całkowicie bezbronni, dysponujemy szeregiem posunięć umożliwiających nam kontrolę, weryfikacje, a nawet kwestionowanie działań komornika.

W momencie kiedy jest ogłoszona upadłość konsumencka całym majątkiem dłużnika zaczyna zarządzać Syndyk. Syndyk ma prawo zarządzać i rozporządzać majątkiem. Może mieć również wgląd w korespondencje przychodzącą jak i również dostęp do konta bankowego. Oznacza to również koniec Twoich problemów z uciążliwymi pismami i telefonami ze strony komornika oraz firm windykacyjnych. Dzieje się tak ponieważ w momencie ogłoszenia upadłości wszystkie zobowiązania zostają przekazane do syndyka a zajęcia komornicze zostają zawieszone i podlegają syndykowi. Warto mieć to na uwadze, nie tylko ze względu na komfort psychiczny, ale także bardziej humanitarne podejście podmiotu jakim jest syndyk.

Kontakt

Pozostaw swoje dane w formularzu, a nasi specjaliści oddzwonią do Ciebie w ciągu 30 minut*.

*Kontakt zwrotny w ciągu 30 minut obowiązuje w godzinach otwarcia biura (08:00 – 17:00 PN-PT)

    Wybierz rodzaj konsultacji: